Jak przygotować kosiarkę do sezonu? Praktyczne porady

Jak przygotować kosiarkę do sezonu? Praktyczne porady

Kończy się czas chłodów, roślinność coraz bujniej kwitnie, a na horyzoncie pierwsze koszenie w tym sezonie? Zanim do niego przystąpisz, koniecznie zadbaj o to, aby kosiarka była właściwie przygotowana do ponownego działania. Nie wymaga to wielkich nakładów pracy, a przyniesie wspaniałe efekty!

Dowiedz się, jak powinna być przygotowana kosiarka przed pierwszym uruchomieniem po dłuższej przerwie.

Szykowanie kosiarki do działania

Niezależnie od tego, czy w Twoim posiadaniu jest kosiarka akumulatorowa, elektryczna, spalinowa czy ręczna, należy przede wszystkim porządnie ją oczyścić. Co prawda wykonujemy tę czynność w momencie, gdy umieszczamy ją w magazynie przed zimą, nie zaszkodzi jednak jeszcze raz przetrzeć wszystkich jej elementów na wiosnę – należy zachować przy tym ostrożność i korzystać z rękawic, zwłaszcza przy oczyszczeniu ostrzy. Dopilnuj, aby nic nie zasłaniało otworów wentylacyjnych oraz nasmaruj osie kółek.

Kosiarka spalinowa będzie wymagała uzupełnienia lub wymiany paliwa na świeże. Jeśli używanym przez Ciebie modelem jest kosiarka elektryczna, dobrze sprawdzić stan przewodów zasilających oraz wtyczki. Każde uszkodzenie musi być naprawione – można do tego użyć izolacji samoprzylepnej. W przypadku modeli akumulatorowych należy podpiąć je do ładowania.

Dobra kosiarka do połowa sukcesu

Pamiętaj, że konserwacja to nie wszystko, co trzeba, aby wydajnie pracować. Sam sprzęt musi być najwyższej jakości, aby koszenie było maksymalnie efektywne. Gdzie taki znaleźć? Każda kosiarka w sklepie Krysiak.pl to model, który nie zawiedzie. Przekłada się to na wygodę pracy na terenach zielonych i w ogrodzie w każdej sytuacji! A wszystko w bardzo przystępnych cenach.

Nie wierzysz? Zobacz na stronie sklepu i przekonaj się, że dowolna kosiarka akumulatorowa w ofercie Krysiak.pl to model z najlepszej jakości materiałów, który zapewnia bezawaryjne działanie. Podobnie kosiarka elektryczna na stronie Krysiak.pl czy  kosiarka spalinowa – zobacz na Krysiak.pl i zamów już dzisiaj!